Najlepsze herbaty na relaks i uspokojenie

Najlepsze herbaty na relaks i uspokojenie

W dzisiejszych czasach, gdy stres dla większości osób jest nieodłączną częścią życia codziennego, coraz więcej ludzi docenia kojące właściwości ziół, które pomagają w uzyskaniu tak pożądanego stanu relaksu. Jaka herbata uspokajająca sprawdzi się najlepiej?

Zielona herbata - czy pomoże w walce ze stresem?

Popularność tego produktu stale rośnie. Konsumenci doceniają jego wyjątkowy smak, jak i liczne właściwości zdrowotne w tym antyoksydacyjne i odmładzające. Nie bez znaczenia jest również fakt, że jest on dostępny w zróżnicowanych wariantach. W zależności od swoich indywidualnych potrzeb miłośnicy tego napoju mogą kupować zarówno herbaty na wagę, jak i w torebkach w rozmaitych wariantach smakowych. Wielu jej wielbicieli zastanawia się, czy jest to również herbata na uspokojenie. Mimo swoich właściwości pobudzających napar z liści zielonej herbaty jednocześnie obniża poziom hormonu stresu zwanego kortyzolem. Warto pamiętać, że samo zaparzanie tego napoju i jego picie jest swego rodzaju rytuałem, który działa na umysł w sposób odprężający.

Herbata relaksacyjna - jaki napar działa kojąco na układ nerwowy człowieka?

Wśród znakomitych herbat o właściwościach uspokajających można wymienić:

  • Herbatę rumiankową - której działanie wynika z obecności w niej takich substancji aktywnych jak spiroeter, czy związki kumaryny, a także flowonoidu o nazwie apigenina. Taki napar ukoi nerwy i obniży poziom lęku, w tym kontekście nie bez znaczenia są jego właściwości powodujące obniżenie poziomu glicyny.

  • Herbatę z liści melisy - melisa jest jednym z najbardziej znanych ze swoich właściwości uspokajających ziół. Jej zbawienny wpływ na układ nerwowy jest gwarantowany przez obecny w naparze eteryczny olejek melisowy, który pochodzi z liści tej rośliny. Zawiera on takie związki aktywne jak m.in. geraniol, cytral, czy cytronelal.

  • Herbatę z waleriany - wiele osób wie, że waleriana ma działanie odprężające i stanowi cenną pomoc w walce ze stresem. Przez wieki była ona stosowana w leczeniu nerwowości. Takie właściwości wynikają przede wszystkim z obecności w naparze olejku eterycznego w postaci kwasu walerenowego, a także irydoidów takich, jak walepotriany.

    Herbatę różaną - ten ceniony za cudowny smak i zapach napar również ma właściwości uspokajające. Wynikają one m.in. z wysokiej zawartości w takim napoju witaminy C.

Hurtownia herbaty https://herba-ta.pl/ posiadająca bogaty wybór produktów o właściwościach uspokajających umożliwi swoim konsumentom wypróbowanie znakomitych kompozycji smakowych, które jednocześnie zrelaksują i odprężą.


Wyraź swoje zdanie